REGULAMINY T-7.doc

(105 KB) Pobierz
TAKTYKA T-2
Poznań,  dnia 19.01.2015 r.
               ZATWIERDZAM

                 

dowódca 3 kompani szkolnej OSP

                    

         kpt. Krzysztof CYDZIK

 

 

PLAN – KONSPEKT

 

do przeprowadzenia zajęć z regulaminów

z 31 grupą 3 kompanii szkolnej OSP w dniu 22.01.2015 r.

 

 

I. TEMAT 7: Zachowanie się żołnierzy w różnych sytuacjach.

 

II.             CELE ZAJĘĆ:

        Uczyć:

        zwracania się do przełożonych i starszych;

        składania meldunków i służbowo przedstawiać się;

        właściwie zachować się w pomieszczeniu służbowym i w różnych sytuacjach;

        zasad zachowania się podczas wchodzenia do pomieszczeń służbowych.

 

III.          FORMA: zajęcia praktyczne.

 

IV.         CZAS: 2 x 45 min.

 

V.            MIEJSCE: rejon pododdziału.

 

VI.         ZAGADNIENIA:

1.     Wchodzenie /wychodzenie do/z pomieszczeń służbowych za zgodą przełożonego (starszego) bez i w nakryciu głowy bez broni.

2.     Zachowanie się w wąskim przejściu i w warunkach uniemożliwiających swobodne mijanie się.

3.     Meldowanie i przedstawianie się.

 

VII.       WSKAZÓWKI ORGANIZACYJNO-METODYCZNE:

          3 dni przed zajęciami zatwierdzić plan - konspekt;

          zapoznać się z tematem, celami, literaturą i uwarunkowaniami organizacyjnymi zajęć;

          zajęcia prowadzić zgodnie ze schematem organizacyjno – metodycznym;

          dopilnować zachowania porządku i dyscypliny szkoleniowej w czasie zajęć;

          przestrzegać zasad nauczania zgodnie z instrukcją o działalności szkoleniowo- metodycznej;

          praktyczne przestrzeganie regulaminów egzekwować i doskonalić w szkoleniu i życiu codziennym;

          po przeprowadzeniu każdego zagadnienia sprawdzić stopień jego opanowania za pomocą pytań śródlekcyjnych;

          dokonać podsumowania i oceny zajęć.

 

VIII.     LITERATURA:

          „Regulamin Ogólny Sił Zbrojnych RP” – Szt. Gen. 1664/2014;

          „Regulamin musztry” Szt. Gen. 1427/94;

          „Nauczanie regulaminu ogólnego i musztry– poradnik metodyczny” – 784/96;

          „Program szkolenia podstawowego Sił Zbrojnych RP” – Szkol. 866/2013;

          „Instrukcja o działalności szkoleniowo – metodycznej” – Szkol. 816/2009.

 

IX.         ZABEZPIECZENIE MATERIAŁOWO – TECHNICZNE:

          Pasy wojskowe                                                                  na stan

          Literatura

          Plakietka służby dyżurnej                                 1 szt.

 

X.            ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

I.        CZĘŚĆ WSTĘPNA               -  czas 5 min.

              prowadzący: d-ca plutonu.



 

 



II.     CZĘŚĆ GŁÓWNA              - czas 75 min.

PN

ZAGADNIENIE  1, 2, 3.

CZAS: 75 min.

MIEJSCE : rejon pododdziału.

PROWADZĄCY: dowódca plutonu.

 

 

 

PN

ZAGADNIENIE  1, 2, 3.

CZAS: 75 min.

MIEJSCE : plac musztry.

PROWADZĄCY: dowódca  drużyny.

III.   CZĘŚĆ KOŃCOWA              -  czas 10 min.

              prowadzący:  d-ca plutonu.



 

 

 

XI.                WARUNKI  BEZPIECZEŃSTWA 

      Kategorycznie zabraniam:

        oddalać się z miejsca zajęć bez wiedzy i  zgody prowadzącego zajęcia.

Nakazuję:

        o wszelkich urazach odniesionych podczas zajęć niezwłocznie meldować kierownikowi zajęć bądź instruktorowi na punkcie nauczania.

 

 

XII.  INNE (DODATKOWE):

Nie dotyczy.

 

XIII.     WPROWADZENIE W SYTUACJĘ TAKTYCZNĄ:      

Nie dotyczy.

 

XIV.  PRZEBIEG ZAJĘĆ:

 

CZĘŚĆ WSTĘPNA (5 min.)

Rozpoczęcie zajęć:

               przyjęcie meldunku;

               sprawdzenie obecności;

               zadanie pytań kontrolnych z poprzednich zajęć:

1.     Wyjaśnij kto to jest przełożony?;

2.     Czy przełożony może być niższy lub równy stopniem ze swoim podwładnym?;

3.     W jaki sposób i na jaką komendę wykonujemy zwrot do tyłu?

-        podanie tematu, celu zajęć oraz zagadnień.

 

CZĘŚĆ GŁÓWNA (75 min.)

Lp.

ZAGADNIENIA
I CZAS

CZYNNOŚCI

KIEROWNIKA

ĆWICZĄCYCH

INSTRUKTORA

SZKOLONYCH

1.

Zagadnienie 1

Czas: 25 min.

 

Zagadnienie 2

Czas: 25 min.

 

Zagadnienie 3

Czas: 25 min.

Prowadzi szkolenie na swoim punkcie nauczania, podaje komendy instruktorowi , pilnuje czasu.

- realizuje zagadnienie zgodnie z przygotowanym planem pracy i wytycznymi z instruktażu,

- działa zgodnie z podstawowym modelem nauczania, zwraca uwagę na pełne opanowanie zagadnienia

 

słuchają, obserwują instruktora a następnie przystępują do praktycznego ćwiczenia indywidualnie i parami

 

CZĘŚĆ KOŃCOWA (10 min.)

Zakończenie zajęć:

            zadaję pytania kontrolne;

            omawiam przebieg zajęć i osiągnięcie ich celu...

Zgłoś jeśli naruszono regulamin