Twórcą metody klawiterapii.doc

(263 KB) Pobierz
Twórcą metody klawiterapii, opracowanej w latach 60'tych XX w

KLAWITERAPIA to metoda polegająca na pobudzaniu klawikami (łac. clavi, clavius - gwóźdź ) punktów i stref biologicznie aktywnych, znajdujących się na powierzchni skóry. Poprzez to oddziaływanie następuje przekrwienie, odreagowanie i odtrucie danej strefy, a także zniesienie wszelkich napięć fizycznych i emocjonalnych.
Jest to metoda odruchowa - biocybernetyczna (nieinwazyjna), skórno – wewnętrzna, którą stosuje się w rehabilitacji psychologicznej oraz neurofizjologicznej. Zabiegi wykonuje się klawikami lub znanymi powszechnie patyczkami do szaszłyków czy wykałaczkami (mają atest Zakładu Higieny). Stymulując (bodźcując) powierzchnię skóry na strefach i punktach biologicznie czynnych, także akupunkturowych, wywołuje się autoregulację organizmu, doprowadza do samo zdrowienia.

Za pośrednictwem układu nerwowego można więc precyzyjnie i komplementarnie regulować zaburzony organizm człowieka. W kilka dni regulują się układy: nerwowy, trawienny, wegetatywny, enzymatyczny i hormonalny dla pełnej odbudowy krwi, czym wywołuje się samozdrowienie cierpiącego i niepełnosprawnego człowieka.
Klawiterapia działa odtruwająco i oczyszczająco w organizmie człowieka.
Zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.
Reguluje prądowe potencjały własne i wzbudza utracone przewodnictwo sygnałów nerwowych, stanowiące z zaburzoną morfologicznie, hormonalnie i chemicznie krwią, przyczynę podatności a nawet zapaści enzymatyczno – metabolicznej na poziomie endogennym – subkomórkowym.

 

Twórcą metody klawiterapii, opracowanej w latach 60'tych XX w., jest dr FERDYNAND BARBASIEWICZ, psycholog i psychoneurolog, biocybernetyk, twórca Polskiego Centrum Klawiterapii.

obrazek


Unikalność jego terapii wypływa z faktu stosowania niezwykle wydajnej nieinwazyjnej stymulacji receptorów nerwowych rozsianych na skórze całego ludzkiego ciała. Jego metoda jest rezultatem wieloletnich badań i praktycznych zastosowań w dziedzinie psychologii, psychofizjologii, neurofizjologii, a także neuropatii w zaburzeniach psychosomatycznych i infekcyjnych organizmu człowieka.
Dr Ferdynand Barbasiewicz pomógł osobom, u których występowały takie przypadki jak: bóle głowy, bóle reumatoidalne, bóle krzyża oraz zaburzenia naczyniowo-ruchowe. Osiągnął sukces w leczeniu migreny, zespołów lodowatych kończyn, sclerosis multiplex, udaru niedokrwiennego, parkinsonizmu, zaburzeń czynnościowych po niektórych operacjach neurochirurgicznych, zaburzeń czynnościowych po wypadkach komunikacyjnych, zaburzeń aparatu oporowo-ruchowego i korekcie wad postawy. Obiecujące efekty klawiterapii obserwowano w stwardnieniu bocznym zanikowym, zaburzeniach osobowości, nerwicach oraz różnego rodzaju chorobach zakaźnych.

Zgłoś jeśli naruszono regulamin