SYSTEM KOLOROWYCH CEGIEŁEK - na tablicę.doc

(30 KB) Pobierz

SYSTEM  KOLOROWYCH CEGIEŁEK                                                                               JAKO MOTYWACJA DZIECIĘCEJ AKTYWNOŚCI I OBRAZOWY SPOSÓB PRZEDSTAWIANIA CZĄSTKOWYCH OSIĄGNIĘĆ W NAUCE W KSZTAŁCENIU ZINTEGROWANYM                                      WPROWADZONY W KLASIE DRUGIEJ W ROKU SZKOLNYM 2009/2010

Czerwony - można uzyskać za postępy i wysiłek włożony w czytanie. Obejmuje technikę czytania, rozumienie tekstu, a także pamięciowe opanowanie wierszy.                                                                                                   

Zielony - to kolor przyporządkowany wszystkim umiejętnościom matematycznym. Obejmuje zarówno obliczenia, jak i zadania tekstowe.   

Różowy  - otrzymują uczniowie za umiejętność wypowiadania się zarówno w formie pisemnej jak i ustnej, aktywność na zajęciach                        i wiadomości z zakresu środowiska.                                                                                       

Żółty - to nagroda za estetyczne pisanie i staranność w prowadzeniu książek i zeszytów.    

Niebieski - oznacza osiągnięcia w przedmiotach artystycznych, czyli muzyce, plastyce, technice oraz zajęciach ruchowych. Niebieską cegiełkę można również zdobyć za przyniesienie dodatkowych materiałów, pomoc w różnorodnych pracach na rzecz klasy i za wszystko to, co zasługuje na nagrodę, a nie mieści się w żadnej kategorii.                                                              

Pomarańczowy - jako pochodna koloru żółtego również związany jest z pisaniem, ale oceniana jest umiejętność pisania poprawnego pod względem ortograficznym, czyli przepisywanie, pisanie z pamięci i pisanie ze słuchu.

 

Liczbie punktów otrzymanych przez uczniów z danej edukacji  - określona liczba cegiełek   danego koloru 

Zgłoś jeśli naruszono regulamin